Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи можна вважати формальною помилкою ненадання документів, передбачених тендерною пропозицією?

Бюджетна установа – замовник (лікарня) проводить процедуру закупівлі лікарських засобів. Учасник не надав деяких документів у складі тендерної пропозиції. Зокрема, тендерною документацією передбачено надання реєстру тендерної пропозиції, довідки про аналогічний договір та копій аналогічних договорів, але учасник не надав реєстру та зазначеної довідки. Чи можна вважати це формальною помилкою? Чи можна не відхиляти пропозицію такого учасника, оскільки учасників усього двоє, а установі потрібно, щоб торги відбулися і якнайшвидше закупити ліки?

Дійсно, замовник має право не відхиляти тендерні пропозиції учасників через формальні помилки. Але із цим варто розібратися, щоб не помилитися.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник уважає за необхідне до неї включити. При цьому тендерна документація може містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій. Згідно із ч. 3 ст. 22 Закону № 922 формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме технічні помилки та описки.

Отже, щоб замовник, розглядаючи тендерні пропозиції, мав можливість не відхиляти їх через формальні помилки, йому варто прописати в тендерній документації, які саме помилки він вважатиме формальними. Тобто в тендерній документації варто зазначити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок. Але зауважимо, що такі помилки не мають стосуватися змісту самої тендерної пропозиції, тобто не мають стосуватися, наприклад, суті кваліфікації чи технічних можливостей учасника.

Разом з тим, тендерна документація повинна містити, зокрема, один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до ст. 16 Закону № 922 та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям. Одним із кваліфікаційних критеріїв є наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

У нашій ситуації замовник просив, серед іншого, надати довідку про аналогічний договір та копії аналогічних договорів, але учасник не надав зазначеної довідки. Отже, учасник не підтвердив своєї відповідності встановленим кваліфікаційним вимогам.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали