Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи можна проводити різні процедури закупівлі, якщо об’єкти знаходяться за різними адресами?

Замовник замовив проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт покрівлі поліклініки. Проектно-кошторисну документацію виконано як один проект на різні адреси. Водночас у проекті кошторис і креслення виконано на кожний корпус (будівлю) поліклініки окремо. Як здійснити торги в такому разі: як одну закупівлю загалом за проектом, поділивши предмет закупівлі робіт на два лоти, чи як дві окремі закупівлі за об’єктами?

Для відповіді на запитання слід з’ясувати, як визначається предмет закупівлі робіт.

Отже, роботи – це проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аероі супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт (п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі», далі – Закон № 922).

Згідно з розд. ІІI Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 17.03.16 р. № 454 (далі – Порядок № 454), замовник визначає предмет закупівлі робіт згідно з п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 за об’єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затвердженого наказом Мінрегіонбуду від 05.07.13 р. № 293, а також галузевих будівельних норм ГБН г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт», затверджених наказом Державтодору від 23.08.11 р. № 301, із зазначенням у дужках предмета закупівлі відповідно до показників другої – п’ятої цифр Єдиного закупівельного словника.

Отже, предмет закупівлі робіт визначають насамперед за об’єктом будівництва. Тож далі проаналізуємо, що таке «об’єкт будівництва».

ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013, на який посилається Порядок № 454, не містить визначення терміна «об’єкт будівництва». Натомість у розд. 3 ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 зазначено, що в цьому держстандарті використовуються терміни відповідно до ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали