Чи може комунальна ЦЗО здійснювати закупівлі в 2017 році за рамковими угодами?
10.11.2017 410 0 1
Рішенням сесії обласної ради створено комунальну установу «Центр публічних закупівель» і затверджено її статут цієї. Згідно зі статутом мета діяльності установи – організація та проведення процедур публічних закупівель, у тому числі й централізовано, а також закупівель за рамковими угодами в інтересах замовників за рахунок коштів обласного бюджету. Водночас рішенням обласної ради визначено цю установу централізованою закупівельною організацією (далі – ЦЗО), що організовує та проводить процедури публічних закупівель та закупівлі за рамковими угодами за кошти обласного бюджету. Планується, що установа до кінця року вже почне здійснювати процедури закупівель за рамковими угодами в інтересах більш ніж 100 замовників області. Як такій установі правильно провести процедури закупівель за рамковими угодами з використанням електронної системи закупівель ProZorro?
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади установлює Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922).
Відповідно до п. 36 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 ЦЗО – це юридичні особи, що визначаються Кабміном, Радою міністрів АР Крим, органами місцевого самоврядування як замовники, які організовують і проводять процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до цього Закону. ЦЗО набувають усіх прав та обов’язків замовників, що визначені цим Законом, та несуть відповідальність згідно із законами України. Особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій установлюються КМУ.
Крім того, п. 21 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 передбачено, що рамкова угода – це правочин, який укладається одним чи кількома замовниками (ЦЗО) у порядку, установленому Законом, з одним чи кількома учасниками процедури закупівлі з метою визначення основних умов закупівлі окремих товарів і послуг для укладення відповідних договорів про закупівлю протягом строку дії рамкової угоди.
Питанням здійснення закупівель за рамковими угодами присвячена ст. 12 Закону № 922. Так, відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону № 922 закупівля за рамковими угодами здійснюється в порядку, передбаченому для проведення процедури відкритих торгів, з урахуванням вимог цієї статті, а рамкові угоди укладаються відповідно до вимог цієї статті.
Водночас згідно із ч. 2 ст. 13 Закону № 922 особливості укладення й виконання рамкових угод визначаються Уповноваженим органом.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року