Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Яким договором оформити уповноважену особу?

03.08.2018 1723 0 3

Замовник-бюджетник (дитячий садок) поки що не має можливості прийняти уповноважену особу за трудовим договором. Звідси виникає два запитання:
1. Чи може бути уповноваженою особою технічний працівник, наприклад завгосп?
2. Чи має право уповноважена особа працювати у замовника за цивільно-правовим договором (далі – ЦПД)?

Як передбачено ч. 1 ст. 11 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), для організації та проведення закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб).

Уповноважена особа (особи) діє на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника (ч. 2 ст. 11 Закону № 922).

1. З’ясуємо, чи може бути завгосп уповноваженою особою. Тобто в цьому випадку йдеться про працівника, на якого розпорядчим актом замовника покладено обов’язки з організації та здійснення публічних закупівель і який працює не на посаді фахівця з публічних закупівель, а на іншій посаді (у нас – завгосп).

Зауважимо, що між здійсненням функцій із забезпечення закупівельного процесу уповноваженою особою на підставі розпорядчого рішення замовника (наказу) та на підставі трудового договору є певна відмінність. Адже в першому випадку уповноважена особа провадить таку діяльність як додаткову, вона може не передбачатися штатною посадою, а в другому – така діяльність здійснюється особою безпосередньо за штатною посадою.

При цьому перший варіант визначення уповноваженої особи можна порівняти з визначенням складу тендерного комітету, коли із числа осіб, які працюють на різних посадах у замовника, наказом утворюється тендерний комітет.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали