Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як оскаржити рішення антимонопольного комітету?

20.10.2017 1186 0 1

Згідно з ч. 12 ст. 18 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) рішення органу оскарження набирають чинності із дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються. Водночас такі рішення можуть бути оскаржені суб’єктами оскарження, замовниками в судовому порядку протягом 30 днів із дня їх оприлюднення в електронній системі закупівель. До якого суду потрібно оскаржувати рішення органу оскарження (дехто радить – до господарського, оскільки це рішення стосується закупівель, а дехто – до адміністративного)? Чи передбачено відповідальність за невиконання рішення органу оскарження? Якщо передбачено, то яку?

Відповідно до ст. 1 Господарського процесуального кодексу (далі – ГПК) підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у т. ч. іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з установленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених ГПК заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

У ст. 2 ГПК зазначено, що господарський суд порушує справи за позовними заявами, зокрема, підприємств та організацій, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.

Водночас, виходячи зі змісту п. 3 ч. 1 ст. 12 ГПК, господарським судам підвідомчі справи за заявами органів Антимонопольного комітету України (далі – АМК) з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції.

АМК згідно зі ст. 1 Закону від 26.11.93 р. № 3659-XII «Про Антимонопольний комітет України» є державним органом зі спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель.

Як передбачено положеннями ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства (далі – КАС), до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали