Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З яких етапів складається проведення «міжнародних» відкритих торгів?

З яких етапів складається процес проведення закупівлі, якщо вартість предмета закупівлі перевищує суму, еквівалентну для товарів, – 133 тис. євро? Коли саме здійснювати розгляд тендерних пропозицій: тільки до аукціону чи й після аукціону?

Насамперед зауважимо, що на сьогодні існують різні думки щодо правильності вирішення зазначеної ситуації. Причиною такого стану справ є нечітке визначення процесуальних норм щодо проведення міжнародних торгів у Законі від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922).

Також із цього питання 09.08.16 р. оприлюднено лист (інформативного характеру) Мінекономрозвитку (Уповноважений орган з питань закупівель) від 05.08.16 р. № 3302-06/24704-06 «Щодо розгляду тендерних пропозицій учасників процедур закупівель, очікувана вартість яких перевищує вартісні межі, установлені в частині четвертій статті 10 Закону». Із цим листом можна ознайомитись на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Але цей лист, на жаль, не зняв напруги в держзакупівельній спільноті щодо зазначених питань.

Тож далі спробуємо розібратись у ситуації.

Відповідно до ч. 5 ст. 28 Закону № 922 у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм ч. 4 ст. 10 цього Закону, замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначає відповідність учасників кваліфікаційним критеріям до проведення автоматичної оцінки тендерних пропозицій у строк, що не перевищує 20 робочих днів.

Нагадаємо: ч. 4 ст. 10 Закону № 922 передбачено, що оголошення про проведення процедури закупівлі обов’язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали