Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Допорогові закупівлі: новий порядок дій

17.04.2019 1196 0 2

Із 20.03.19 р. набула чинності Інструкція про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі», затверджена наказом Держпідприємства «Прозорро» від 19.03.19 р. № 10 (далі – Інструкція № 10). Тож розглянемо, які зміни відбулися, чи можна їх уважати суттєвими та як вони вплинуть на проведення допорогових закупівель.

Основним законом, який регулює порядок проведення закупівель за державні (бюджетні) кошти, є Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922). Його норми поширюються (абзаци другий та третій ч. 1 ст. 2 Закону № 922):

  • на замовників, якщо вартість предмета закупівлі товарів, послуг дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт – 1,5 млн грн.;
  • замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товарів, послуг дорівнює або перевищує 1 млн грн., а робіт – 5 млн грн.

Під час закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, установлену Законом № 922, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, визначених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель (далі – ЕСЗ) для відбору постачальника товарів, надавача послуг та виконавця робіт для укладення договору. Саме така закупівля вважалася допороговою згідно з абзацом першим п. 1.2 Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.16 р. № 35 (далі – Порядок № 35), який втратив чинність із 19.03.19 р.

І хоча в Інструкції № 10 відсутнє таке поняття, як допорогова закупівля, а є визначення лише закупівлі, ми за звичкою закупівлі, що за вартісним критерієм є меншими, ніж установлено абзацами другим і третім ч. 1 ст. 2 Закону № 922, умовно називаємо допороговими.

Головні зміни відбулися у термінах, які вживаються в Інструкції № 10 та відрізняються від тих, що вживалися в Порядку № 35, а саме:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали