Допорогова закупівля у ProZorro не відбулася: чи можна укладати прямий договір?
30.03.2017 2138 0 1
Установа оголосила в системі ProZorro допорогову закупівлю послуг із харчування. Проте ця закупівля не відбулась через відсутність учасників. Водночас надійшла пропозиція від одного з учасників ринку, не зареєстрованого в системі ProZorro, укласти прямий договір на закупівлю зазначених послуг. Цей учасник запропонував суму договору, на 3 тис. грн. більшу від попередньо оголошеної в ProZorro очікуваної вартості закупівлі. Крім того, він запропонував більший обсяг послуг, доповнивши їх забезпеченням дітей обідами. Чи має право замовник змінювати суму закупівлі, попередньо оголошену у ProZorro? Чи не буде порушенням, якщо він укладе прямий договір із цим учасником на вказаних умовах без закупівлі через систему ProZorro, адже потреба в харчуванні дітей є невідкладною?
Щоб правильно вирішити цю ситуацію, проаналізуймо декілька моментiв.
По-перше, варто звернути увагу на те, чи затверджено в замовника порядок здійснення допорогових закупівель. Це може бути порядок, затверджений як рішенням самого замовника, так і органу його управління. Якщо в нашій ситуації такий порядок є й у ньому передбачено, що замовник проводить допорогову закупівлю через електронну систему закупівель ProZorro, і він не мiстить винятків щодо права замовника за певних умов укладати прямий договір, якщо очікувана вартість предмета закупівлі менша вартісних меж застосування Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII (далі – Закон № 922), то укладання прямого договору буде недотриманням локального нормативного акта. Наслідком зазначеного може бути притягнення до дисциплiнарної відповідальність винних у порушенні працівників замовника.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року