Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Додаткове фінасування: коли треба проводити нову процедуру закупівлі?

31.01.2018 942 0 1

Бюджетна установа – замовник закупила через систему ProZorro канцтовари на виділену допорогову суму. Згодом їй виділили ще кошти для закупівлі канцтоварів. Чи можна укласти додаткову угоду до вже укладеного договору чи треба проводити нову закупівлю? Чи можна укласти додаткову угоду до договору, укладеного за результатами відкритих торгів, на додатково виділені кошти чи на ці кошти треба проводити окрему закупівлю?

Спочатку розглянемо ситуацію з укладенням «допорогового» договору та подальшим виділенням коштів на той же предмет закупівлі.

Під час закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, установлену в абзацах другому і третьому ч. 1 ст. 2 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), замовники можуть використовувати електронну систему закупівель ProZorro з метою відбору постачальника товарів, надавача послуг та виконавця робіт для укладення договору.

Механізм здійснення допорогової закупівлі через систему ProZorro прописано у Порядку, затвердженому наказом державного підприємства «Зовнішторгвидав України» (нині – ДП «Прозорро») від 13.04.16 р. № 35 (далі – Порядок № 35). Так, п. 1.1 цього документа передбачено, що він застосовується у разі проведення замовником відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт із використанням системи Prozorro під час закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, установлену Законом № 922.

Договір за результатами проведення закупівлі через систему ProZorro замовник підписує з переможцем торгів поза електронною системою згідно із чинним законодавством (п. 9.4 Порядку № 35). Цей договір підписується на суму, що не перевищує ціни останньої пропозиції, поданої переможцем аукціону.

Разом із тим Порядок № 35 не врегульовує питання внесення змін до істотних умов договору, укладеного за результатами допорогової закупівлі через ProZorro. При цьому замовник-бюджетник може мати затверджене внутрішнє положення чи порядок проведення допорогових закупівель, у якому передбачаються підстави та випадки внесення змін до договорів, укладених за результатами допорогової закупівлі. Якщо замовником (органом його управління) не врегульовано порядок унесення змін до таких договорів в окремих локальних актах, то в разі внесення змін до них він має керуватися умовами цього договору, а також положеннями Господарського та Цивільного кодексів (далі – ЦК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали