Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Капітальний ремонт: обираємо КЕКВ, оплачуємо та обліковуємо

06.03.2019 2343 0 4

Із цієї консультації ви дізнаєтеся, що таке капітальний ремонт та які види робіт до нього відносяться, який КЕКВ обрати для планування видатків на проведення капремонту та як результати капремонту відобразити в обліку.

Капітальний ремонт – це ремонт, що виконується для відновлення справності та повного або близького до повного ресурсу виробу із заміною або відновленням будь-яких його частин, включаючи базові.

Це вид ремонту будівель, споруд, машин, обладнання, транспортних засобів та інших видів основних засобів (далі – ОЗ), який здійснюється зазвичай із періодичністю більше ніж рік. У процесі виконання капремонту за потреби повністю розбирається ОЗ, замінюються чи відновлюються усі спрацьовані вузли та деталі. Ці дії проводяться з метою поліпшення технічних параметрів обладнання, що ремонтується, та його модернізації.

Мінрегіонрозвитку та будівництва у листі від 15.07.09 р. № 9/9-1056 підтвердив роз’яснення Держбуду від 30.04.03 р. № 7/7-401, надавши аналогічне визначення капітального ремонту будівлі:

  • це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає заміну, відновлення та модернізацію конструкцій та обладнання будівель у зв’язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників, а також поліпшення планування будівлі та благоустрою території без зміни будівельних габаритів об’єкта. Також капремонт передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації будівлі в цілому або її частин (за умови їх автономності).

Отже, капремонт будівлі (споруди) – це ремонт, під час якого відбувається заміна спрацьованих конструкцій і деталей чи заміна на міцніші та економічніші, які поліпшують експлуатаційні можливості об’єктів, що ремонтуються, за винятком повної заміни основних конструкцій, строк служби яких у цього об’єкта найбільший (фундаменти, стіни тощо).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали