Формування територій громад: складаємо перспективний план
Статтею 4 розд. ІІІ Закону № 157 передбачено, що сам процес об’єднання має відбуватись не хаотично, а відповідно до Перспективного плану формування спроможних територіальних громад, який розробляється на підставі Методики формування спроможних громад, затвердженої постановою КМУ від 08.04.15 р. № 214 (далі – Методика № 214).
Отже, в п. 2 Методики № 214 є визначення вимог до потенційних адміністративних центрів майбутніх ОТГ, у яких має бути наявна відповідна інфраструктура для надання передбачених адмінпослуг. Також варто звернути увагу на визначення так званих «зон доступності» адмінцентру ОТГ. Головним фактором тут є не відстань, а саме доступність отримання необхідних адмінпослуг мешканцями населених пунктів.
Як передбачено ч. 3 Методики № 214, формування спроможних тергромад (далі – СТГ) здійснюється з урахуванням:
- здатності органів місцевого самоврядування (далі – ОМС) вирішувати суспільні питання, які належать до їх компетенції, для задоволення потреб населення відповідних адміністративно-територіальних одиниць;
- історичних, географічних, соціально-економічних, культурних особливостей розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць;
- розвитку інфраструктури відповідних адміністративно-територіальних одиниць;
- фінансового забезпечення відповідних адміністративно-територіальних одиниць;
- трудової міграції населення;
- доступності послуг у відповідних сферах.
Етапи формування СТГ:
- розроблення облдержадміністрацією проекту перспективного плану;
- схвалення проекту перспективного плану облрадою;
- затвердження КМУ перспективних планів;
- добровільне об’єднання тергромад;
- формування ОМС спроможних тергромад.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року