Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Облік витрат майбутніх періодів

03.05.2018 1669 0 3

Відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженому наказом Мінфіну від 31.12.13 р. № 1203, витрати майбутніх періодів відносяться до складу фінансових активів та обліковуються на субрахунку 2911 «Витрати майбутніх періодів розпорядників бюджетних коштів» рахунка 29 «Витрати майбутніх періодів» класу 2 «Фінансові активи».

Рахунок 29 призначений для обліку та узагальнення інформації про здійснені у звітному періоді витрати, які підлягають включенню до складу витрат в майбутніх звітних періодах (сплачені авансом орендні платежі тощо). При цьому:

  • за дебетом рахунка відображається накопичення витрат майбутніх періодів;
  • за кредитом – списання (розподіл) цих витрат та включення їх до витрат звітного періоду.

Що відноситься до витрат майбутніх періодів?

За нормами національного та міжнародного законодавства, витрати майбутніх періодів – це не що інше, як видані аванси. Підтверджує це і норма п. 2 розд. ІІІ НП(С)БОДС 135, згідно з якою не визнається витратами попередня (авансова) оплата запасів, робіт, послуг. Тому ми не можемо відобразити проведені авансові платежі у складі витрат і показуємо їх у складі дебіторської заборгованості на рахунках класу 2. Згідно з НП(С)БОДС 101 інформація про авансові платежі відображається у фінансовій звітності:

  • в окремому розділі Активу Балансу (форма № 1-дс);
  • Звіті про заборгованість за бюджетними коштами (форма № 7д, № 7м) – залежно від джерел їх здійснення (загальний чи спеціальний фонд) за відповідними бюджетними програмами.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали