Облік витрат майбутніх періодів
Відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженому наказом Мінфіну від 31.12.13 р. № 1203, витрати майбутніх періодів відносяться до складу фінансових активів та обліковуються на субрахунку 2911 «Витрати майбутніх періодів розпорядників бюджетних коштів» рахунка 29 «Витрати майбутніх періодів» класу 2 «Фінансові активи».
Рахунок 29 призначений для обліку та узагальнення інформації про здійснені у звітному періоді витрати, які підлягають включенню до складу витрат в майбутніх звітних періодах (сплачені авансом орендні платежі тощо). При цьому:
- за дебетом рахунка відображається накопичення витрат майбутніх періодів;
- за кредитом – списання (розподіл) цих витрат та включення їх до витрат звітного періоду.
Що відноситься до витрат майбутніх періодів?
За нормами національного та міжнародного законодавства, витрати майбутніх періодів – це не що інше, як видані аванси. Підтверджує це і норма п. 2 розд. ІІІ НП(С)БОДС 135, згідно з якою не визнається витратами попередня (авансова) оплата запасів, робіт, послуг. Тому ми не можемо відобразити проведені авансові платежі у складі витрат і показуємо їх у складі дебіторської заборгованості на рахунках класу 2. Згідно з НП(С)БОДС 101 інформація про авансові платежі відображається у фінансовій звітності:
- в окремому розділі Активу Балансу (форма № 1-дс);
- Звіті про заборгованість за бюджетними коштами (форма № 7д, № 7м) – залежно від джерел їх здійснення (загальний чи спеціальний фонд) за відповідними бюджетними програмами.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року