Облік виготовлення (створення) основних засобів
Нормативні документи:
- Наказ Мінфіну від 13.09.16 р. № 818 «Про затвердження типових форм з обліку та списання основних засобів суб’єктами державного сектора та Порядку їх складання» (далі – Наказ № 818);
- Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектора, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Наказ № 11, Методрекомендації № 11);
- НП(С)БОДС 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.10 р. № 1202.
Прийняті скорочення:
- НА – необоротні активи;
- ОЗ – основні засоби;
- НМА – необоротні матеріальні активи;
- МНМА – малоцiнні необоротні матеріальні активи.
У сучасних умовах господарювання розпорядникам бюджетних коштів доводиться розраховувати на власні сили. Тому замість придбання нових ОЗ установа змушена створювати їх із того, що вона має. Найчастіше такими об’єктами стають комп’ютери, меблі, інвентар тощо. Звісно, за таких обставин у бухгалтерів-бюджетників виникає чимало запитань щодо відображення операцій у бухобліку.
Витрати на виготовлення об’єктів ОЗ із початку й до закінчення зазначених робіт та введення об’єктів в експлуатацію визнаються незавершеними капітальними інвестиціями (п. 1 розд. IX Методрекомендацій № 11).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року