Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Облік біологічних активів за новими правилами

01.03.2018 1452 0 1

Одним із напрямків реформ у держсекторі є розробка стандартів бухгалтерського обліку на підставі Міжнародних стандартів бухобліку для державного сектора (МСБОДС). Донедавна у цій сфері не було спеціалізованого національного положення, яке б регламентувало облік операцій сільгоспдіяльності аналогічно МСБОДС 27 «Сільське господарство», на відміну від комерційного сектора, де ще із 2007 року діє П(С)БО 30 «Біологічні активи». І лише напередодні нового року Мінфін своїм наказом від 15.11.17 р. № 943 затвердив НП(С)БОДС 136 «Біологічні активи», який набув чинності з 01.01.18 р. Отже, з’ясуємо, що в цілому реалізовано в НП(С)БОДС 136.

Біологічні активи (далі – БА) – це живі організми (тварини, рослини), які в процесі біологічних перетворень здатні давати сільгосппродукцію та/або додаткові БА, а також в інший спосіб сприяють отриманню економічних вигід. Ключове словосполучення у цьому визначенні – біологічні перетворення, якими називають процес якісних і кількісних змін БА.

БА, зокрема, поділяють:

  • за видами – на поточні, довгострокові та додаткові. Окремо виділяють сільськогосподарську продукцію;
  • за галузевою приналежністю – на активи тваринництва і рослинництва.

Основні терміни й визначення містяться у п. 4 розд. І НП(С)БОДС 136, а приклади активів – у додатку до цього стандарту.

Сільськогосподарська продукція – актив, одержаний у результаті відокремлення від БА, призначений для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали