Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Проєктно-кошторисна документація: обліковувати чи списувати?

13.02.2020 8791 0 3

Від наших читачів надходить чимало запитань стосовно відображення в обліку проєктно-кошторисної документації (далі – ПКД), а саме: чи ставити її на облік і який субрахунок для цього застосувати, чи, може, одразу списати на витрати? Відповіді на ці запитання ви знайдете у нашій консультації.

ПКД – це комплексна технiчна документацiя, що складається з технiко-економiчного обґрунтування, розрахунків, креслень, макетів, пояснювальної записки, кошторису витрат та iнших матерiалів, якi необхiднi для проведення робіт із будiвництва, реконструкцiї, модернізації, капітального чи поточного ремонту будiвель, споруд або їх комплексiв та інших об’єктів.

ПКД на ремонт житла, об’єктів соціальної сфери і комунального призначення розробляється згідно з Інструкцією про склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт житлових будівель ВСН 55-87(р), на ремонт об’єктів благоустрою – згідно з Порядком проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою, затвердженим наказом Держжитлокомунгоспу від 23.09.03 р. № 154 (спільний лист Держкомітету з питань ЖКГ та Держкомітету з будівництва та архітектури від 24.02.05 р. № 7/8-134, № 4/3-260).

Методологічні засади формування в бухобліку та розкриття у фінансовій звітності інформації про основні засоби (далі – ОЗ), інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи визначені НП(с)БОДС 121 «Основні засоби» та розкриті в Методичних рекомендаціях з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації № 11). Тож почнемо із самого початку.

Економічна класифікація видатків бюджету призначена для чіткого розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування.

Визначаючи КЕКВ відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.12 р. № 333 (далі – Інструкція № 333), розпорядник бюджетних коштів має врахувати економічну суть платежу та подальше відображення в бухобліку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали