Залучення транспортних засобів сторонніх осіб для потреб установи
Із цієї статті ви дізнаєтеся:
- про правові аспекти договору оренди, зокрема істотні умови договору оренди та договору позички, відмінності між договором позички та договором оренди автотранспорту;
- як правильно відобразити в обліку безоплатне використання транспортного засобу (далі – ТЗ) від фізичної особи.
Звісно, принципово важливим моментом для ефективного робочого процесу установи, реалізації її цілей та функцій є створення відповідних умов роботи та фінансова забезпеченість установи. Також велике значення має достатнє матеріально-технічне забезпечення установи.
Давайте розберемо ситуації, коли в процесі здійснення господарської діяльності згідно зі статутними повноваженнями в умовах недостатнього матеріального забезпечення та обмеженого фінансування в установи виникає потреба в залученні майна сторонніх осіб. Вирішенням є укладення договору оренди або позички.
Базовим нормативним документом, який регулює правові, особисті немайнові та майнові відносини, тобто цивільні відносини, є Цивільний кодекс (далі – ЦК). Нормами ЦК передбачено, що майном як особливим об’єктом уважається окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов’язки.
Існує декілька особливостей оренди окремих видів майна, зокрема: оренда державного та комунального майна, у тому числі найм (оренда) будівлі або іншої капітальної споруди; найм (оренда) транспортного засобу; суборенда, а також безоплатне користування майном. Сторонами договору можуть бути підприємства, підприємці та фізичні особи. Відносини із користування державним та комунальним майном регулюються Законом від 10.04.92 р. № 2269-ХІІ «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон № 2269).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року