Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Принципи розрахунку вартості платної медичної послуги

17.05.2017 1755 0 1

Із цієї консультації ви дізнаєтесь: про правові засади платних медичних послуг, їх надання, принципи, види, ціноутворення; про структуру ціни медичної послуги; які статті витрат включаються до виробничої собівартості платних послуг (робіт); про методику розрахунку вартості таких послуг.

Правові засади платних послуг, їх надання, принципи, види, ціноутворення вже багато років перебувають у полі зору фахівців. Аналіз чинного законодавства показав, що в Конституції України, Основах законодавства про охорону здоров’я та інших нормативних актах не тільки не розкривається зміст поняття «медична послуга», але й узагалі не йдеться про нього.

Водночас у ст. 18 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.92 р. № 2801-XII (редакція від 01.01.16 р.) визначено, що всі заклади охорони здоров’я для підвищення якісного рівня своєї роботи мають право з дозволу власника або уповноваженого ним органу встановлювати плату за послуги у сфері охорони здоров’я.

На сьогодні порядок надання платних послуг у сфері охорони здоров’я не регламентовано законодавчо. Однак постановою КМУ від 17.09.96 р. № 1138 затверджено Перелік платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти (далі – Перелік № 1138). До них належать:

  • послуги, що надаються згідно з функціональними повноваженнями державними і комунальними закладами охорони здоров’я;
  • послуги із провадження господарської та/або виробничої діяльності;
  • послуги, що надаються згідно з функціональними повноваженнями вищими медичними навчальними закладами та науково-дослідними установами.

Тож давайте розберемось, що потрібно установі для того, щоб почати надавати платні медичні послуги.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали