Переоцінка поштових марок у разі підвищення їх номінальної вартості: так чи ні
Переоцінка в разі зміни номінальної вартості
На балансі бюджетної установи числяться поштові марки, придбані ще в грудні минулого року. Протягом поточного року номінальна вартість поштових марок змінювалась, але на балансі вони обліковуються за вартістю придбання. Чи необхідно в разі зміни номінальної вартості переоцінювати поштові марки, що залишилися на балансі на день такого збільшення або зменшення?
Поштова марка – це державний знак, виготовлений у встановленому законодавством порядку із зазначенням його номінальної вартості та держави, який є засобом оплати послуг поштового зв’язку, що надаються національним оператором (ст. 1 Закону від 04.10.01 р. № 2759-III «Про поштовий зв’язок», далі – Закон № 2759).
Поштова марка є цінним папером, що свідчить про оплату поштового відправлення. Її наклеюють на предмет поштового пересилання і погашають поштовим штемпелем. Тобто в момент придбання поштових марок бюджетна установа здійснює, так би мовити, попередню оплату послуг поштового зв’язку, а фактичне підтвердження виконання цих послуг відбувається у момент передання на пошті поштового відправлення.
Поштові послуги надаються на договірній основі згідно з Правилами надання послуг поштового зв’язку, затвердженими постановою КМУ від 05.03.09 р. № 270, та мають відповідати встановленим нормам якості (ст. 13 Закону № 2759).
Фактично поштові марки (у т. ч. надруковані на поштових конвертах і поштових картках) є засобом оплати послуг поштового зв’язку з пересилання письмової кореспонденції, що надаються національним оператором (ст. 21 Закону № 2759).
Відповідно до Порядку бухгалтерського обліку окремих активів та зобов’язань бюджетних установ, затвердженого наказом Мінфіну від 02.04.14 р. № 372, поштові марки відносяться до інших грошових коштів установи (лист ДКС від 06.08.14 р. № 17-13/743-18065).
Грошові кошти та їх еквіваленти відносяться до фінансових активів (п. 4 розд. I НП(С)БОДС 134 «Фінансові інструменти»). А згідно з п. 2 розд. IV НП(С)БОДС 134 на кожну наступну після визнання дату балансу фінансові активи відображаються за їхньою собівартістю.
Тобто переоцінювати поштові марки, які були придбані та відображені за собівартістю на момент придбання, у разі збільшення/зменшення їхньої номінальної вартості не потрібно.
Коментарі до матеріалу