Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Звітність із ЄСВ: корисні нотатки

01.02.2019 769 0 1

Сьогодні ми надамо поради щодо найпоширеніших ситуацій та запитань, що виникають у наших читачів під час складання звітності з ЄСВ. Цей матеріал допоможе вам запобігти помилкам та штрафним санкціям.

Ситуація 1
Керівника, що працював за контрактом, звільнено 14.01.19 р., а 15.01.19 р. призначено на цю саму посаду. Наказ про звільнення та призначення надійшов до бухгалтерії 18.01.19 р. Крім того, наказом передбачено виплату компенсації за невикористану відпустку. Чи потрібно в такому разі нараховувати ЄСВ та показувати у Звіті з ЄСВ за січень 2019 року суму такої компенсації?

Відповідно до ст. 116 КЗпП у разі звiльнення працiвника виплата всіх належних йому сум провадиться в день такого звільнення, який вважається останнім днем роботи. У цей день працівникові має бути виплачена зарплата з урахуванням оплати за останній день роботи і компенсація за невикористані дні відпустки. Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше дня, що настає після дня пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок № 435).

Звільнення з посади та прийняття на посаду працівника потрібно відобразити в таблиці 5 додатка 4 (Звіт з ЄСВ) до Порядку № 435, а суми зарплати та компенсації за невикористану відпустку – у таблиці 6 Звіту.

Для наведеної ситуації у Звіті з ЄСВ за січень заповнюємо таблицю 5 додатка 4, як показано в кінці консультації (див. фрагмент 1).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали