Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Ліквідаційний баланс закладу охорони здоров’я: головні момент

14.11.2018 2132 0 2

Комунальне некомерційне підприємство: організація діяльності та бухоблік

Із цієї статті ви дізнаєтеся: яким має бути ліквідаційний баланс закладу охорони здоров’я (далі – ЗОЗ) та в які строки його треба подати до контролюючих органів.

Відповідно до Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України, схваленої розпорядженням КМУ від 30.11.16 р. № 1013-р, одним з основних її завдань є перехід до оплати діяльності постачальників медичних послуг за конкретні результати їх діяльності. Для забезпечення виконання цієї мети необхідно змінити характер відносин між постачальником цих послуг та їх замовником – відповідним розпорядником бюджетних коштів. Тобто реорганізувати ЗОЗ із бюджетних закладів у комунальні некомерційні підприємства (далі – КНП).

Згідно із законодавством України перетворення ЗОЗ, як і перетворення будь-якої іншої юрособи, є одним із різновидів реорганізації юридичної особи і полягає у зміні її організаційно-правової форми.

Важливо! У разі застосування такого виду реорганізації, як перетворення, має місце правонаступництво: до нової юрособи-правонаступника (комунального підприємства) переходить усе майно, права та обов’язки юрособи-попередника. У цьому випадку майно ЗОЗ переходить до КНП (ст. 104–108 Цивільного кодексу, далі – ЦК).

Згідно з п. 30 ст. 26 Закону від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» прийняття рішень про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади є виключною компетенцією сільських, селищних та міських рад. Тож реорганізація шляхом перетворення відбувається лише на підставі рішення, яке приймають ради територіальних громад сіл, селищ, міст, які є власниками майна відповідного ЗОЗ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали