Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Дорогоцінний брухт: вилучення та оприбуткування

24.11.2017 3725 0 4

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як правильно оформити вилучення дорогоцінних металів з основних засобів (далі – ОЗ) та запасів і відобразити ці операції в обліку.

До дорогоцінних металів відносяться золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді і стані (сировина, сплави, напівфабрикати, промислові продукти, хімічні сполуки, вироби, відходи, брухт тощо) (ст. 1 Закону від 18.11.97 р. № 637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними», далі – Закон № 637).

Бюджетні установи для здійснення своєї діяльності зазвичай використовують не дорогоцінний метал, а лише обладнання та матеріальні цінності, що їх містять. Тому, якщо в технічних або інших документах на придбані ОЗ, інші необоротні матеріальні активи (далі – ІНМА) та запаси вказано вміст одного з вищеперелічених видів дорогоцінних металів, такі матеріальні цінності надалі обліковуються та списуються з урахуванням додаткових вимог.

Як визначено ст. 4 Закону № 637, усі суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, які займаються, зокрема, операціями з виробами та матеріалами, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, ведуть їх облік за встановленим порядком і подають звітність. Оперативний облік переміщення виробів та матеріалів, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, здійснюється окремо за кожним видом операцій з урахуванням особливостей технології, виду утворених відходів та виробничих втрат.

Тому бюджетні установи зобов’язані відображати вміст дорогоцінних металів за всіма операціями з виробами, що їх містять.

Звертаємо увагу: обліковувати дорогоцінні метали як окремі цінності не потрібно, слід лише зазначати назву, вид та масу конкретного дорогоцінного металу у виробах. Дані про кількість та вид дорогоцінних металів, які знаходяться в обладнанні, наводяться в техпаспорті та іншій технічний документації. Інформація про те, звідки взято дані, теж заноситься до документів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали