Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Безоплатне отримання майна: як оформити

24.10.2018 1201 0 1

Із цієї статті ви дізнаєтеся:

  • як формувати первісну вартість безоплатно отриманих матеріальних цінностей;
  • чи включати додаткові витрати, понесені установою, до їх вартості;
  • як визначити дохід від безоплатно отриманого майна;
  • як відобразити зазначені операції в бухгалтерському обліку.

Насамперед зауважимо, що, виходячи зі специфіки діяльності бюджетних установ як суб’єктів господарювання, які мають певні повноваження та відповідальність, побудовані на принципах, визначених для бюджетної системи, а також певні обмеження, бюджетна установа може отримувати лише те майно, яке використовуватиметься згідно з її установчими документами з урахуванням вимог бюджетного законодавства.

Власні надходження бюджетних установ у вигляді безоплатно отриманого майна згідно зі ст. 13 Бюджетного кодексу (далі – БК) включаються до першої підгрупи другої групи (благодійні внески, гранти та дарунки) на підставі договорів, календарних планів проведення централізованих заходів та інших документів, якими передбачено отримання внесків, грантів та дарунків.

Тож спочатку з’ясуємо питання формування первісної вартості майна, отриманого бюджетною установою як благодійна допомога, а потім розглянемо порядок унесення змін до кошторису та відображення отриманих матеріальних цінностей у бухобліку.

Формування первісної вартості безоплатно отриманих основних засобів передбачено НП(С)БОДС 121 «Основні засоби», затвердженим наказом Мінфіну від 12.10.10 р. № 1202, та Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затвердженими наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації № 11).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали