Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

999 бюджетних проведень: вибуття основних засобів

09.01.2019 1223 0 3

999 бюджетних проведень

Із цієї консультації ви дізнаєтесь, як в бухгалтерському обліку відобразити списання основних засобів та інших необоротних матеріальних активів (далі – ОЗ, ІНМА), а також раніше не враховані активи, виявлені під час інвентаризації.

Відповідно до п. 1 розд. VI НП(С)БОДС 121 визнання об’єкта ОЗ активом суб’єкта держсектору припиняється у разі його ліквідації, вибуття внаслідок продажу, передачі без оплати або невідповідності критеріям визнання активом.

Приклад 1
Списання ОЗ із залишковою вартістю
На балансі закладу освіти обліковується копіювальний пристрій, який півроку тому вийшов з ладу. Згідно з актом технічного обстеження, виданим спеціалізованим підприємством, цей об’єкт визнано непридатним для подальшого використання та підтверджено недоцільність проведення його ремонту. Первісна вартість пристрою – 8 000 грн., сума нарахованого зносу – 6 600 грн.
Вибуття пристрою оформлено Актом списання ОЗ (часткової ліквідації) за формою, затвердженою Наказом № 818. Після списання об’єкта жодних запчастин, придатних для подальшого застосування, не було оприбутковано.

В обліку ця операція відображається так:

(грн.)

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали