999 бюджетних проведень: облік доходів
Із цієї консультації ви дізнаєтесь, які види доходів існують та якими бухгалтерськими проведеннями відображається їх надходження.
Доходи – це збільшення економічних вигід у вигляді надходження активів або зменшення зобов’язань, які призводять до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків власника) (п. 4 розд. 1 НП(С)БОДС 101).
Залежно від джерел утворення доходи суб’єктів держсектора поділяються на два види (п. 1 Порядку № 228):
- доходи загального фонду – містять обсяг надходжень із загального фонду бюджету на виконання установою основних функцій;
- доходи спеціального фонду – містять обсяг надходжень із спеціального фонду бюджету на конкретну мету та розподіляються на здійснення відповідних видатків згідно із законодавством, а також на реалізацію пріоритетних заходів, пов’язаних з виконанням установою основних функцій.
Відповідно до ст. 13 БК доходи загального фонду включають усі доходи бюджету, крім тих, що призначені для зарахування до спецфонду, а доходи спецфонду – власні та інші надходження суб’єктів держсектору, які мають цільове спрямування.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року