999 бюджетних проведень: облік біологічних активів
НП(С)БОДС 136 «Біологічні активи» набуло чинності з 1 січня 2018 року. До його ухвалення бюджетним установам не треба було відображати в обліку окремий об’єкт – біологічні активи (далі – БА). Тож якщо ваша установа має такі активи, їх слід відображати за новими правилами. Проте Типова кореспонденція № 1219 не містить проведень, пов’язаних із БА. Зважаючи на логіку відображення подібних операцій із необоротними активами, до яких належать довгострокові БА, та запасів, до складу яких відносять поточні БА, пропонуємо вам приклади обліку найпоширеніших господарських операцій із БА.
Основним документом, який установлює порядок ведення бухгалтерського обліку в галузі сільського господарства, є НП(С)БОДС 136. Воно визначає методологічні засади формування в бухобліку та розкриття у фінансовій звітності інформації про БА, пов’язані із сільськогосподарською діяльністю (класифікацію, визнання, оцінку), і про одержані в процесі їх біологічних перетворень додаткові БА і сільгосппродукцію.
Також для обліку витрат та продукції у сільському господарстві бюджетні установи можуть керуватися Методрекомендаціями № 73 та № 132.
Отже, біологічний актив – це тварина або рослина, яка в процесі біологічних перетворень здатна давати сільськогосподарську продукцію та/або додаткові БА, а також в інший спосіб приносити економічні вигоди (абзац другий п. 4 розд. І НП(С)БОДС 136).
Для цілей бухобліку БА класифікують на дві основні групи (залежно від тривалості виробничого процесу та періоду отримання сільгосппродукції):
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року