Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Унесення змін до договору на вимогу постачальника

20.11.2019 741 0 1

Замовник провів міжнародні торги, у яких виграв резидент, що імпортує товар. Постачальник у листі до замовника повідомив, що імпортер не встиг вчасно оформити ліцензію на вивезення товару і через це зірвав строк постачання товару. Постачальник попросив замовника продовжити строк виконання зобов’язання і строк дії договору, оскільки він не впевнений, що зможе до кінця року поставити товар, а договір діє до 31.12.19 р. Що робити в такій ситуації замовнику? Чи повинен він продовжити строк дії договору та строк виконання зобов’язань постачальником?

Як передбачено ч. 1 ст. 36 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів (далі – ЦК, ГК відповідно) з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Згідно із ч. 1 ст. 626, ст. 629 ЦК договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Договір є обов’язковим для виконання сторонами. Якщо у договорі встановлено строк виконання зобов’язання, то воно підлягає виконанню у цей строк (ч. 1 ст. 530 ЦК).

Також ст. 627 ЦК визначає, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Як передбачено п. 4 ч. 4 ст. 36 Закону № 922, істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. Виняток становить випадок продовження строку дії договору та виконання зобов’язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі.

Нагадаємо, відповідно до ч. 1 ст. 42 ГК підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Повна версія доступна тільки передплатникам