Типові порушення у сфері закупівель
Про види та порядок проведення перевірок держзакупівель ми розповіли в статті «Перевірки держзакупівель: хто? коли? як?». У цій статті, спираючись на судову практику, розглянемо типові порушення при проведенні закупівель та відповідальність, яку несуть члени тендерного комітету.
Отже, для запуску моніторингу закупівель в Україні необхідно доробити електронний кабінет аудиторам на ProZorro і прийняти погоджений проект постанови КМУ про внесення змін до Порядку проведення перевірок. Тож як моніторинг закупівель, так і їх перевірки вже не за горами. Аби прорахувати ризики порушень, варто проаналізувати, які зараз виявляють порушення аудитори під час проведення таких контрольних заходів, як ревізії, адже саме в ході ревізій перевіряють і закупівлі.
Найчастішими помилками в закупівлях, яких припускаються замовники та за якими аудитори вже зараз складають адмінпротоколи згідно зі ст. 16414 КУпАП, є:
неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства;
здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель.
Зауважимо, що в частині оприлюднення документів та інформації про закупівлі найбільше замовники не дотримуються строків оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору, звіту про виконання договору. Водночас нерідко зустрічаються порушення при оприлюдненні й інших документів. Розглянемо ці порушення на прикладах судових справ.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року