Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Тимчасова непрацездатність у перші дні роботи: як обчислити суму допомоги?

26.04.2018 1333 0 3

Як обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності, якщо: працівник захворів у перший день роботи в установі; протягом розрахункового періоду працівник перебував у відпустці без збереження зарплати і захорів на другий день після виходу з такої відпустки?

Насамперед нагадаємо, що Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням затверджено постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266 (далі – Порядок № 1266). Цей нормативний документ визначає, зокрема, механізм обчислення середньої зарплати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі — страхові виплати), у разі настання страхового випадку, а також оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства, установи, організації або фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників.

Згідно з п. 3 Порядку № 1266, щоб обчислити середньоденну заробітну плату (дохід), потрібно зарплату, нараховану за розрахунковий період (12 календарних місяців), на яку нараховано ЄСВ та/або страхові внески на відповідні види загальнообов’язкового державного соціального страхування, поділити на кількість календарних днів зайнятості (період перебування у трудових відносинах) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих із поважних причин.

До розрахункового періоду не включаються місяці (з першого до першого числа), у яких застрахована особа не працювала з поважних причин.

Повна версія доступна тільки передплатникам