Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Похідні слова до посад і як їх використовувати

30.01.2020 1474 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 2)

Останнім часом почастішали запитання читачів стосовно запису у штатному розписі установ назв посад відповідно до Класифікатора професій. Зокрема, чому в ньому не можна знайти часто використовувані назви посад, як от «заступники керівників» тощо. Тож розглянемо приклади назв посад, яких, здавалося б на перший погляд, немає у Класифікаторі.

У додатку В до Національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі – ДК 003:2010) передбачено, серед іншого, що можна використовувати похідні слова до базових професійних назв робіт, наведених у цьому Класифікаторі. Серед них: бригадний, віце-, гірничий, головний, груповий, дільничний, другий, заступник, змінний, молодший, перший, помічник, провідний, п’ятий, районний, стажист (застосовується до професійних назв робіт розділів «Професіонали» та «Фахівці» на час проходження стажування зі збереженням коду базової професійної назви роботи), старший, третій, учень (застосовується до професійних назв робіт робітників середньої кваліфікації на час проходження первинної професійної підготовки особами, яких прийнято на роботу), черговий, четвертий.

На жаль, у ДК 003:2010 немає жодних додаткових роз’яснень із боку розробників щодо використання зазначених похідних слів. Тому наведемо деякі приклади більш уживаних професійних назв робіт, які містяться в ДК 003:2010 з наведеними вище похідними словами, а також певні роз’яснення щодо їх застосування (див. таблицю).

Похідні слова

Назви посад, з якими може вживатися

Повна версія доступна тільки передплатникам