Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Порядок організації та оформлення інкасації готівки

23.10.2019 1097 0 0

Згідно з вимогами законодавства підприємства, установи, організації (далі – установи) зобов’язані передавати до установи банку готівкову виручку, що перевищує встановлений ліміт, для її зарахування на відповідні рахунки. Які особливості процедури інкасації готівкових коштів та якими нормативними актами вона регламентована, розглянемо в цій статті.

Установи мають право тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (далі – готівку) у межах, що не перевищують самостійно встановлений ними ліміт каси (п. 15 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, далі – Положення № 148).

Нагадаємо, що ліміт залишку готівки в касі (далі – ліміт каси) – це граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час та забезпечити роботу на початку наступного робочого дня.

Отже, готівка, що перевищує самостійно встановлений ліміт каси установи, має здаватися до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи установи (організації) мають право здавати готівку безпосередньо до кас юридичних осіб або банку, або небанківської фінансової установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунка для її переказу і зарахування на банківські рахунки юридичних осіб.

Строки здавання готівки визначаються підприємством відповідно до умов договору на касове обслуговування з банком.

Нагадаємо, що готівкою (готівковими коштами) уважаються грошові знаки національної валюти України – банкноти та монети, у тому числі розмінні, обігові, пам’ятні монети, які є дійсними платіжними засобами.

Повна версія доступна тільки передплатникам