Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Працівники Держводагентства оплачуватимуться по-іншому

26.04.2018 869 0 1

Продовжується реформування та зміна функцій центральних органів виконавчої влади, і відповідно змінюються умови оплати праці працівників, що належать до сфери управління таких держорганів.

Отже, унесено зміни до постанови КМУ від 30.08.02 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі – Постанова № 1298) у частині визначення діапазону розрядів працівників, які не належать до категорії держслужбовців Держводагентства.

Ідеться про кардинальні зміни до розд. ХХІІІ додатка 2 до Постанови № 1298. Насамперед змінилася структура цього розділу, оскільки раніше в ньому було визначено розміри тарифних розрядів: обласних управлінь водних ресурсів, басейнових управлінь водних ресурсів; управлінь каналів; інших експлуатаційних водогосподарських організацій. Із внесення змін до цього розділу структура стала принципово іншою, змінилися й умови визначення посадових окладів відповідних працівників Держводагентства.

Отже, за посадами професіоналів та фахівців усіх категорій Держводагентства, які не є держслужбовцями, оклади визначатимуться в межах 7–12-го тарифних розрядів (далі – т. р.), чого раніше не було. Щодо терорганів, то їх розряди містяться зараз у підрозд. 2 зазначеного розділу. Зокрема, начальникам (завідувачам) відділу (сектора) оклад має встановлюватись виходячи з 11–14-го т. р., професіоналам та фахівцям усіх категорій – 7–12-го т. р.

Виокремлено у підрозд. 3 цього розділу й такі підрозділи, як басейнові управління водних ресурсів, регіональні офіси водних ресурсів. За посадами керівників цих підрозділів, а також головних інженерів, начальників (завідувачів) відділу (лабораторії) та професіоналів і фахівців розряди визначено приблизно на рівні, що діяв для відповідних категорій працівників обласних управлінь водних ресурсів, басейнових управлінь водних ресурсів.

Суттєво змінено й підрозділ, за яким визначаються розряди працюючих в управлінні каналів.

Тож якщо за посадами начальників цих управлінь, головних інженерів, керівників структурних підрозділів управлінь, головних економістів, механіків, енергетиків, а також майстра розряди залишились на раніше встановленому рівні, то за посадами інших головних фахівців діапазон став вужчим: замість 8–12-го т. р. іншим головним фахівцям розряди встановлюються в межах 8–11-го т. р.

Водночас професіоналам та фахівцям можна сподіватися на більш високі посадові оклади, оскільки їм вони мають визначатися за 6–11 т. р. (до змін – за 6–10 т. р.). Зазначимо, що це правило застосовуватиметься до професіоналів та фахівців усіх категорій.

Аналогічні зміни відбулися й у визначенні діапазону розрядів для працівників інших експлуатаційних водогосподарських організацій, а саме щодо інших головних фахівців, а також професіоналів та фахівців.

Особливу увагу звернемо на виноску до розд. ХХІІ додатка 2 до Постанови № 1298, згідно з якою її норми мають застосовуватись до структур, що належать до сфери управління Держводагентства. Це означає, що до завершення процедури реорганізації цих установ та організацій працівникам обласних управлінь водних ресурсів розряди мають визначатися за схемою тарифних розрядів посад відповідно до підрозд. 3 цього розділу, а саме згідно з установленими для працівників басейнових управлінь водних ресурсів, регіональних офісів водних ресурсів.

Постанова КМУ від 18.04.18 р. № 279 набуває чинності з дня опублікування.

Коментарі до матеріалу