Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи може заклад освіти відмовитися від виплати авансу під час простою

27.04.2020

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 5)

Відповідно до ст. 29 Закону від 06.04.2000 р. № 1645-III «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин – звичний захід безпеки під час спалаху інфекційних і вірусних захворювань.

Для залучення викладачів та іншого персоналу закладу до роботи під час карантину керівником закладу видається наказ, у якому обумовлюються умови роботи в цей час та оплата праці.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108) заробітна плата – це винагорода, обчислена зазвичай у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Своєчасність отримання зарплати – це конституційне право громадян, закріплене ст. 43 Конституції України.

Відповідно до ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону № 108 терміни виплати заробітної плати встановлюються в колективному договорі або в нормативному акті роботодавця з дотриманням норм законодавства. Щодо строків виплати зарплати в листі Мінсоцполітики від 23.07.18 р. № 1305/0/101-18/28 повідомляється, що заробітна плата має виплачуватися не рідше ніж 2 рази на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів (далі – к. д.), та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Якщо «не рідше ніж 2 рази на місяць», то виходить, що роботодавець може виплачувати зарплату і тричі на місяць.

Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
Готові рішення
і приклади
Миттєва активація
доступу
Можливість задати
питання експерту
Щоденні
оновлення
Доступ до ексклюзивних
матеріалів
Відкритий архів
матеріалів c 2015 року
Нове
18.11.2024
Форма № 4-ПН: інформуємо про заплановане масове вивільнення працівників
Підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання в разі запланованого масового вивільнення працівників на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП (через зміни в організації виробництва та праці, серед іншого й ліквідацію, реорганізацію або перепрофілювання, скор...
18.03.2024
Порядок утримання із зарплати за кількома виконавчими листами
У діяльності установ нерідко виникають ситуації, коли вони отримують на одного працівника декілька виконавчих документів про відрахування із заробітної плати суми заборгованості (шкоди) за відповідними рішеннями органів (посадових осіб). Як здійснювати утримання в таких випадках, не порушуючи права ...
19.02.2024
Оцінювання роботи головного бухгалтера
У читачів виникають запитання стосовно коректного застосування правил оцінювання діяльності головних бухгалтерів бюджетних установ, адже ця повноважна особа наділена високим ступенем відповідальності за здійснення установою своїх функцій із дотриманням норм бюджетного законодавства. Розглянемо, хто ...