Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Якщо працівник іде у відпустку в квітні…

04.04.2017 748 0 1

Як відомо, у разі законодавчого підвищення окладів для розрахунку середнього заробітку мають коригуватися виплати розрахункового періоду на коефіцієнт такого підвищення. У цій консультації ми пропонуємо вам уже обчислені нами коефіцієнти, що спростить процес нарахування суми оплати відпусток у квітні. Коефіцієнти визначено для працівників, чия робота оплачується за ЄТС (див. табл. 1), та державних службовців (див. табл. 2). Але спочатку наведемо стислу інформацію з урахуванням запитань від наших читачів, яка знадобиться вам під час здійснення зазначених нарахувань.

1. Основним документом, яким слід керуватися, визначаючи середній заробіток для оплати часу відпустки, є Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100). Зміни до нього останнім часом не вносилися.

2. Коригування виплат розрахункового періоду має здійснюватися відповідно до положень п. 10 Порядку № 100, а для держслужбовців – згідно з абзацом сьомим та восьмим п. 2 цього Порядку.

Коригуванню підлягають усі виплати розрахункового періоду до підвищення окладів.

Загальна сума відкоригованих виплат розрахункового періоду ділиться на кількість календарних днів розрахункового періоду (за мінусом святкових і неробочих, визначених ст. 73 КЗпП) і множиться на кількість календарних днів відпустки (без урахування святкових і неробочих днів – вони не включаються і до її тривалості, визначеної законом). У квітні цього року один святковий день 16 квітня – Пасха. Перенесений на 17 квітня вихідний до тривалості відпустки включається.

Коригування виплат розрахункового періоду не здійснюється у зв’язку з підвищенням окладу, зокрема внаслідок присвоєння більш високого тарифного розряду (включаючи підвищення згідно із законодавством, наприклад для працівників певних навчальних закладів) або внаслідок індивідуального підвищення окладу без зміни розряду (наприклад, у разі присвоєння педагогічного звання, виконанні роботи у закладах певного профілю тощо).

Повна версія доступна тільки передплатникам