Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Оподаткування подарунків та призів у бюджетній установі

Мотивацією для підвищення продуктивності праці є такі заохочувальні заходи, як нагородження подарунками та призами кращих працівників, що традиційно приурочується до професійних свят. Тож вважаємо доречним учергове висвітлити питання оподаткування таких дарунків.

Передусім наведемо норми цивільного законодавства, що регулює відносини окремого виду договірних зобов’язань – дарування. Так, згідно зі ст. 718 Цивільного кодексу (далі – ЦК) дарунком можуть бути рухомі речі, у тому числі гроші та цінні папери, а також нерухомі речі, майнові права, якими дарувальник володіє або які можуть виникнути в нього в майбутньому.

За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому іншій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність (п. 1 ст. 717 ЦК).

Сторонами договору дарування можуть бути як фізичні, так і юридичні особи (ст. 720 ЦК).

Слід звернути увагу, що ЦК передбачено не тільки письмову, а й усну форму укладання договору дарування. Це безпосередньо стосується дарування предметів особистого користування та побутового призначення. Крім того, в усній формі може здійснюватися дарування цінних рухомих речей, оскільки передання такої речі за усним договором визнається правомірним, якщо судом не буде встановлено незаконності заволодіння нею з боку обдаровуваного (ст. 719 ЦК).

Безоплатно надані товари – це товари, що надаються згідно з договорами дарування, іншими договорами, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, або без укладення таких договорів (пп. 14.1.13 Податкового кодексу, далі – ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
Готові рішення
і приклади
Миттєва активація
доступу
Можливість задати
питання експерту
Щоденні
оновлення
Доступ до ексклюзивних
матеріалів
Відкритий архів
матеріалів c 2015 року
Нове
11.07.2022
Неприбутковий звіт бюджетної організації – строк до 20 липня
Деякі бюджетні установи за підсумками 2021 року не встигли подати Звіт про використання доходів (прибутків) до 1 березня включно. В статті розглянемо що, коли та як потрібно зробити, щоб не було відповідальності – штрафу за неподання. Розберемось як підтвердити неможливість виконувати податков...
11.07.2022
Коли декларувати податкове зобов’язання та податковий кредит після відновлення реєстрації податкових накладних
Заклад освіти звільнений від ПДВ і сплачує податок до бюджету лише від операцій з надання в оренду приміщення. Податкові накладні (далі – ПН) за послугами з оренди надані в лютому, а зареєстровані в березні. За який місяць відображати суми податкового кредиту та компенсувальних податкових зобо...
03.02.2022
Неприбутковий звіт: бюджетні особливості формування
Неприбутковими вважаються установи, серед іншого і бюджетні установи та організації (далі – організації) , які не є платниками податку на прибуток відповідно до п. 133.4 Податкового кодексу (далі – ПК; пп. 14.1.121 ПК). Такі організації внесені до Реєстру неприбуткових установ та організ...