Практичні аспекти оформлення кадрових документів у разі реорганізації
Один із напрямів реформування медичної галузі – реорганізація закладів охорони здоров‘я (далі – ЗОЗ). Зорієнтуватися в порядку оформлення наказів, внесення записів до трудових книжок працівників тощо допоможе ця консультація.
Згідно з ч. 3 ст. 36 КЗпП у разі зміни власника підприємства, установи, а також у разі його реорганізації дія трудового договору працівника продовжується. Цей договір припиняється з ініціативи власника лише в разі скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП).
На норму п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП звертаємо особливу увагу через те, що надалі в цій консультації ми до неї звертатимемось найчастіше. Тому процитуємо її:
«...трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках:
1) змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників...».
Оскільки реорганізація ЗОЗ відбувається шляхом їх перетворення на казенні чи комунальні некомерційні підприємства, фактично це може потягти за собою зміни в організації виробництва та праці і, як наслідок, скорочення чисельності або штату працівників.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року