Призначення на посади держслужби в умовах карантину
В умовах нинішньої надзвичайної ситуації та боротьби з поширенням коронавірусу відбулися зміни не лише в оплаті праці держслужбовців, але й у порядку призначення їх на посади. Детально про це – у консультації.
Організаційно-правові відносини (зокрема, конкурсний відбір на відповідні посади) у таких структурах, як держоргани, регулюються Законом від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889).
Утім, особливості функціонування деяких держорганів унормовано іншими законодавчими актами, зокрема:
- Законом від 09.04.99 р. № 586-ХІV «Про місцеві державні адміністрації» – щодо обласних, міських, районних держадміністрацій;
- Законом від 27.02.14 р. № 794-VІІІ «Про Кабінет Міністрів України» – щодо Кабміну;
- Законом від 17.03.11 р. № 3166-VІ «Про центральні органи виконавчої влади» – щодо міністерств, відомств.
Окремими актами визначено й порядок призначення на посади в органах прокуратури, дипломатичної служби, військовиків, правоохоронців тощо.
Нагадаємо, що правила добору на посади держслужбовців визначено в Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженому постановою КМУ від 25.03.16 р. № 246 (далі – Порядок № 246). Минулоріч до цього Порядку кілька разів вносилися зміни. Зокрема, фактично було спрощено процедуру проходження конкурсу на посади в держоргани, а також передбачено деякі особливості документального оформлення оголошень про проведення конкурсу, якщо з посадовцем укладатиметься контракт.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року