Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Зміни у правилах призначення та звільнення деяких посадовців

09.10.2019 374 0 0

Останнім часом законодавчі та нормативно-правові акти щодо проходження держслужби зазнають суттєвих змін. І це не дивно, адже вдосконалюються засади державного управління, тож і документи нашої держави мають відповідати сучасним реаліям. Розглянемо, як нині мають призначатися та звільнятися посадовці найвищих рангів.

Законом від 19.09.19 р. № 117-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» (далі – Закон № 117), що набув чинності з 25.09.19 р. (крім окремих його положень, що набувають чинності в інші строки), дещо змінено механізм призначення на посаду та звільнення з неї деяких категорій посад керівників держорганів.

Звертаємо увагу, що відтепер, після внесення змін Законом № 117 до Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889), до категорії «А» (вищий корпус держслужби) належать такі посади:

  • керівники апарату Верховної Ради та їх заступники;
  • керівники апарату (секретаріату) постійно діючого допоміжного органу, утвореного Президентом (наприклад, Офіс президента);
  • держсекретарі Кабміну та їх заступники, держсекретарі міністерства;
  • керівники центрального органу виконавчої влади (далі – ЦОВВ), які не є членами Кабміну, та їх заступники;
  • керівники апаратів КСУ, ВСУ, вищих спеціалізованих судів та їх заступники, керівники секретаріатів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та їх заступники, голова Держсудадміністрації, його заступники;
  • керівники держслужби в інших держорганах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, їх заступники.

Як бачимо, до цієї найвищої держслужбової категорії належить ширше коло посад порівняно з раніше визначеним згідно із Законом № 889.

Отже, насамперед через внесені зміни до Закону від 17.03.11 р. № 3166-VІ «Про центральні органи виконавчої влади» (далі – Закон № 3166) для призначення на посаду держсекретаря, що є вищою посадовою особою серед держслужбовців міністерства, подання Комісії з питань вищого корпусу державної служби (далі – Комісія) не потрібне. Водночас, як і раніше, його призначення здійснюватиметься Кабміном.

Повна версія доступна тільки передплатникам