Зміни у правилах призначення та звільнення деяких посадовців
Останнім часом законодавчі та нормативно-правові акти щодо проходження держслужби зазнають суттєвих змін. І це не дивно, адже вдосконалюються засади державного управління, тож і документи нашої держави мають відповідати сучасним реаліям. Розглянемо, як нині мають призначатися та звільнятися посадовці найвищих рангів.
Законом від 19.09.19 р. № 117-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» (далі – Закон № 117), що набув чинності з 25.09.19 р. (крім окремих його положень, що набувають чинності в інші строки), дещо змінено механізм призначення на посаду та звільнення з неї деяких категорій посад керівників держорганів.
Звертаємо увагу, що відтепер, після внесення змін Законом № 117 до Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889), до категорії «А» (вищий корпус держслужби) належать такі посади:
- керівники апарату Верховної Ради та їх заступники;
- керівники апарату (секретаріату) постійно діючого допоміжного органу, утвореного Президентом (наприклад, Офіс президента);
- держсекретарі Кабміну та їх заступники, держсекретарі міністерства;
- керівники центрального органу виконавчої влади (далі – ЦОВВ), які не є членами Кабміну, та їх заступники;
- керівники апаратів КСУ, ВСУ, вищих спеціалізованих судів та їх заступники, керівники секретаріатів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та їх заступники, голова Держсудадміністрації, його заступники;
- керівники держслужби в інших держорганах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, їх заступники.
Як бачимо, до цієї найвищої держслужбової категорії належить ширше коло посад порівняно з раніше визначеним згідно із Законом № 889.
Отже, насамперед через внесені зміни до Закону від 17.03.11 р. № 3166-VІ «Про центральні органи виконавчої влади» (далі – Закон № 3166) для призначення на посаду держсекретаря, що є вищою посадовою особою серед держслужбовців міністерства, подання Комісії з питань вищого корпусу державної служби (далі – Комісія) не потрібне. Водночас, як і раніше, його призначення здійснюватиметься Кабміном.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року