Внутрівідомче передання основних засобів: оформлюємо первинні документи
У цій статті ми розповімо, яким документом потрібно оформлювати внутрівідомче передавання-приймання основних засобів державної (комунальної) власності, та покажемо на прикладі, як правильно його скласти.
Будь-яке передання державного (комунального) майна між суб’єктами державного сектору, які є бюджетними установами чи комунальними закладами одного органу управління та отримують кошти з бюджету в межах одного головного розпорядника, здійснюється лише з дозволу органу управління та вважається внутрівідомчим, тобто в межах одного органу.
Операції з передання об’єктів державної власності регулюються нормами Положення про порядок передачі об’єктів права державної власності, затвердженого постановою КМУ від 21.09.98 р. № 1482 (далі – Постанова № 1482, Положення № 1482), та Порядку подання та розгляду пропозицій щодо передачі об’єктів з комунальної у державну власність та утворення і роботи комісії з питань передачі об’єктів у державну власність, затвердженого Постановою № 1482 (далі – Порядок № 1482).
Внутрівідомче передання об’єктів державної власності від одного підприємства до іншого, якщо підприємства належать до сфери управління одного й того самого органу, здійснюють за рішеннями відповідного органу, уповноваженого управляти державним майном, або самоврядної організації (далі — уповноважені органи).
Для передання держмайна уповноважені органи, які приймають державне майно, створюють комісію з питань передання об’єктів та призначають її голову (п. 9 Положення № 1482).
До складу комісії входять:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року