Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Витрати від обмінних та необмінних операцій: поняття та види

03.05.2018 2228 0 3

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку суб’єктів держсектора інформації про витрати визначає НП(С)БОДС 135 «Ви­трати».

Відповідно до розд. І НП(С)БОДС 101 «Подання фінансової звітності» для цілей бухобліку витратами є зменшення економічних вигід у вигляді вибуття активів або збільшення зобов’язань, які призводять до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

Реформування бухобліку держсектора в частині обліку витрат пов’язане з формуванням нових підходів до їх класифікації. Згідно з п. 1 розд. ІІ НП(С)БОДС 135 витрати суб’єктів держсектора поділяються в бухобліку на дві групи: витрати за обмінними та необмінними операціями (див. табл. 1). При цьому (п. 4 розд. І НП(С)БОДС 124):

  • обмінною операцією є господарська операція з продажу/придбання активів в обмін на грошові кошти, послуги (роботи), інші активи або погашення зобов’язань;
  • необмінна операція – це господарська операція, яка не передбачає передачі активів, послуг (робіт) в обмін на отриманий дохід або активи, але може передбачати виконання певних умов.

Таблиця 1. Класифікація та характеристика витрат суб’єктів держсектора

Вид витрат

Повна версія доступна тільки передплатникам