Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Перевірте правильність заповнення лікарняних

15.06.2020 1329 0 1

Із цієї консультації ви дізнаєтесь, як оформити листок тимчасової непрацездатності, на що звернути увагу під час його заповнення установою.

Згідно зі ст. 9 та 10 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105) Фонд соціального страхування (далі – Фонд) та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють контроль за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові та адміністративні санкції.

На сторінках нашого журналу ми вже розповідали про організацію роботи комісії зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі – комісія) у бюджетній установі: як її створити та які у неї функції (див. «Створення комісії зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності»), як повідомляти Фонд про суми допомоги, нарахованої за його кошти, та звітувати за цими виплатами (див. «Електронний обмін документами із ФСС»), а також як розрахувати та відобразити таку допомогу в бухобліку (див. «Лікарняні-2020: усе, що треба знати», «Лікарняні-2020: нюанси бухобліку»).

Тепер розглянемо, як оформити лікарняний, тобто всі етапи, які проходить цей документ перед тим, як потрапити до бухгалтерії.

Листок непрацездатності (просто кажучи, лікарняний) – це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв’язку з непрацездатністю та виплати матеріального забезпечення застрахованій особі в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів. Бланк лікарняного затверджено спільним наказом Фонду, МОЗ та Мінпраці та соцполітики від 03.11.04 р. № 532/274/136-ос/1406 (далі – Наказ № 532).

Лицьовий бік лікарняного заповнюється лікуючим лікарем або молодшим медичним працівником із медичною освітою. Записи в лікарняному здійснюються розбірливим почерком, без помарок, синім, фіолетовим або чорним чорнилом.

Повна версія доступна тільки передплатникам