Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Придбання та облік соціального житла

09.02.2018 1093 0 2

Із цієї статті ви дізнаєтеся: на що звернути увагу при винесенні рішення про придбання соціального житла, про надання права проживання та облік господарських операцій, пов'язаних із придбанням такого житла.

Про розвиток країни можна судити з виконання її програм та соціальних гарантій. Україна поступово набирає обертів у цьому питанні. Одним із показників є виконання програми із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які мають право на позачергове отримання житла.

Згідно зі ст. 46 Конституції – головного документа країни, на підставі якого будується державний устрій, розробляються та виконуються численні програми, – усі громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Нормами ст. 142 та 143 Конституції визначено права територіальних громад та органів місцевого самоврядування.

На виконання Указу Президента від 16.12.11 р. № 1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» органами місцевого самоврядування була розроблена і затверджена Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Мета цієї Програми – реалізація державної політики щодо захисту житлових прав указаної категорії дітей.

Як передбачено ст. 46 Житлового кодексу (далі – ЖК) та ст. 11 Закону від 12.01.06 р. № 3334-IV «Про житловий фонд соціального призначення» (далі – Закон № 3334), діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа мають право на позачергове забезпечення житлом. Отже, у разі придбання житла на виконання президентської Програми слід керуватися саме цими документами, але порядок надання права на проживання у них різний. Якраз на це і необхідно звернути особливу увагу.

Нормами ст. 13–20 розд. ІІ ЖК визначено органи, які мають право управління, використання і забезпечення схоронності житлового фонду, – це органи місцевого самоврядування.

Повна версія доступна тільки передплатникам