Музейні фонди: порядок обліку
Із цієї статті ви дізнаєтеся: якими нормативними документами керуватися при обліку музейних фондів та як відображати в обліку найбільш поширені операції з музейними цінностями.
Головним документом, який регулює питання музейної справи, є Закон від 29.06.95 р. № 249/95-ВР «Про музеї та музейну справу» (далі – Закон № 249). Дія цього Закону поширюється на всі види музеїв та заповідників у частині їх музеєфікації, а також обліку, зберігання та використання, охорони, консервації, реставрації музейних предметів, колекцій та предметів музейного значення.
У процесі своєї діяльності музеї повинні також керуватися нормами:
- Положення про Музейний фонд України, затвердженого постановою КМУ від 20.07.2000 р. № 1147 (далі – Положення № 1147), із змінами, внесеними постановою КМУ від 03.11.10 р. № 1007;
- Інструкції з організації обліку музейних предметів, затвердженої наказом Мінкультури від 21.07.16 р. № 580 (далі – Інструкція № 580) та ін.
Відповідно до ст. 1 Закону № 249 музей – це науково-дослідний та культурно-освітній заклад, створений для вивчення, збереження, використання та популяризації музейних предметів та колекцій із науковою та освітньою метою, залучення громадян до надбань національної та світової культурної спадщини.
Музейна справа – спеціальний вид наукової та культурно-освітньої діяльності, що включає комплектування, зберігання, охорону та використання музеями культурних цінностей та об’єктів культурної спадщини України, в тому числі їх консервацію, реставрацію, музеєфікацію, наукове вивчення, експонування та популяризацію.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року