Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

МНМА: порядок вибуття

09.10.2019 1711 0 2

У «Малоцінні необоротні матеріальні активи: нюанси обліку» ми розглянули важливі моменти, на які слід звернути увагу у разі оприбуткування малоцінних необоротних матеріальних активів (далі – МНМА). А з цієї консультації ви дізнаєтесь, які документи регулюють питання списання МНМА та як у бухобліку відобразити операцію вибуття цих активів.

Усе залежить від причини вибуття МНМА.

Основним документом, що визначає правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні, є Закон від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996).

Списання об’єктів державної власності, якими є об’єкти незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи), матеріальні активи, що відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами), іншими необоротними матеріальними активами, здійснюється на підставі Порядку, затвердженого постановою КМУ від 08.11.07 р. № 1314 (далі – Порядок № 1314).

Методологічні засади формування в бухобліку та розкриття у фінзвітності інформації про основні засоби (далі – ОЗ), інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи визначено в НП(С)БОДС 121 «Основні засоби» та Методичних рекомендаціях із бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Наказ № 11, Методрекомендації ОЗ).

У разі відчуження (продажу) майна державної власності, яке відноситься до МНМА, слід керуватися постановою КМУ від 06.06.07 р. № 803. Оформлення супроводжувальних документів та отримання дозволів у разі продажу МНМА – нескладний процес, і якщо це передбачено обліковою політикою бюджетної установи, слід отримати дозвіл у головного розпорядника коштів.

Повна версія доступна тільки передплатникам