Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Інвентаризація бібліотечних фондів у закладах освіти

16.02.2018 4494 0 1

У статті «Бібліотечні фонди: вивчаємо порядок обліку» було розглянуто основні моменти обліку бібліотечних фондів (далі – БФ) закладів культури. Заклади освіти у своїх активах теж мають БФ і власні нормативні документи, які регулюють питання комплектування та обліку БФ. У цій статті ми розкажемо, як організувати інвентаризацію БФ у закладах освіти.

Які документи регламентують роботу бібліотекаря закладу освіти?

Бібліотечна справа в закладах освіти, як і в закладах культури, регламентується Законом від 27.01.95 р. № 32/95-ВР «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (далі – Закон № 32), дія якого поширюється на мережу бібліотек усіх форм власності та підпорядкування та організацію бібліотечної справи.

Крім того, з огляду на специфіку комплектування та обліку підручників і навчальних посібників у БФ загальноосвітніх закладів, ПТНЗ та ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації слід також керуватися нормами Законів від 05.09.17 р. № 2145-VIII «Про освіту» та від 13.05.99 р. № 651-XIV «Про загальну середню освіту».

З метою встановлення єдиних вимог до процесів комплектування та обліку БФ у вказаних закладах було розроблено Інструкцію про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації, затверджену наказом МОН від 02.12.13 р. № 1686.

Усі ці документи регулюють роботу бібліотекарів, а питання бухобліку розглядаються у нормативних документах Мінфіну.

Повна версія доступна тільки передплатникам