Дебіторська та кредиторська заборгованість в облікових регістрах
У «Меморіальні ордери в бюджетних установах», «Касові операції та рух грошових коштів», «Розрахунки з дебіторами та кредиторами», «Облік доходів спецфонду», «Позабалансовий облік та інші регістри бухобліку» було розглянуто причини виникнення та порядок обліку дебіторської та кредиторської заборгованості розпорядників бюджетних коштів. У цій консультації розкажемо про порядок складання облікових регістрів, в яких відображається заборгованість.
Бюджетні установи ведуть бухоблік відповідно до НП(С)БОДС та інших нормативно-правових актів із питань ведення бухгалтерського обліку в порядку, установленому Мінфіном (абзац другий ч. 2 ст. 56 Бюджетного кодексу, далі – БК).
Згідно зі ст. 56 БК і Законом від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» Мінфін своїм наказом від 08.09.17 р. № 755 затвердив типові форми меморіальних ордерів (далі – МО), інших облікових регістрів суб’єктів держсектору та порядок їх складання (далі – Наказ № 755, Порядок № 755).
Записи до МО проводяться на підставі первинних документів.
Первинні документи – це документи, створені у письмовій або електронній формі, які містять відомості про господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення (п. 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88).
Порядком № 755 передбачено складання МО № 4 «Накопичувальна відомість за розрахунками з дебіторами» (див. зразок 1), в якому ведеться облік розрахунків із різними підприємствами, установами та організаціями, які є дебіторами суб’єкта держсектору. Відомість складається окремо за відповідними субрахунками рахунка 21 «Поточна дебіторська заборгованість» та окремо за кожним дебітором у розрізі КЕКВ. Записи у накопичувальній відомості здійснюються за кожною операцією, що підтверджена документом, оформленим відповідно до законодавства.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року