Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Бухоблік активів, отриманих як благодійна допомога

02.11.2017 1107 0 2

Із цієї консультації ви дізнаєтеся: про методику відображення в бухгалтерському обліку активів (основних засобів, далі – ОЗ), безоплатно отриманих як благодійна допомога в натуральній формі.

Операції з отримання бюджетними установами необоротних активів як благодійної допомоги в натуральній формі прирівнюються до їх віртуального придбання за кошти (надходження) спецфонду бюджету. Тому для їх відображення в бухобліку треба здійснити низку бухгалтерських проведень.

У разі отримання об’єкта ОЗ як благодійної допомоги в натуральній формі сума надходжень (віртуальних) на реєстраційні рахунки в органах Казначейства відображається за вартістю такого ОЗ, визначеною згідно з відповідним НП(С)БОДС. За цією операцію бюджетна установа приводить у відповідність бюджетні асигнування, бюджетні зобов’язання, бюджетні фінансові зобов’язання за встановленим законодавством порядком, які відображаються і в органах Казначейства з виконання бюджету, і в бюджетній установі з виконанню кошторису в частині спеціального фонду.

За рахунок віртуально отриманих надходжень здійснюються за відповідним кодом економічної класифікації віртуальні видатки для придбання ОЗ, які прирівнюються до касових видатків і дорівнюють первісній вартості об’єкта ОЗ. У результаті цього створюється «віртуальна» дебіторська заборгованість. Зазначені операції відображаються і щодо виконання бюджету в органах Казначейства, і щодо виконання кошторису бюджетної установи в частині спецфонду.

Оприбутковується об’єкт ОЗ бюджетною установою, у результаті чого списується віртуально створена дебіторська заборгованість.

У результаті безоплатного отримання ОЗ збільшуються відповідні активи та доходи за необмінними операціями. Наприкінці року заключними оборотами визначається фінансовий результат.

Повна версія доступна тільки передплатникам