Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як нарахувати ЄСВ працівнику, який подав довідку про встановлення групи інвалідності не з першого робочого дня

29.09.2022 155 0 0


ЄСВ

Чи треба роботодавцю донараховувати ЄСВ до розміру мінімальної заробітної плати (далі – МЗП) працівнику, який подав копію довідки про встановлення групи інвалідності не з першого робочого дня місяця, якщо загальний дохід за такий місяць нижче за МЗП?

Як визначено ст. 8 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464), ЄСВ для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, установлюється в розмірі 22 % бази нарахування.

Згідно з пп. 6 п. 2 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449 (далі – Інструкція № 449), для платників ЄСВ, визначених у п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 (тобто роботодавців), якщо база нарахування ЄСВ не перевищує МЗП для кожної застрахованої особи, установленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток МЗП, установленої на такий місяць, та ставки ЄСВ за умови перебування у трудових відносинах (несення військової служби) повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством.

Роботодавці – підприємства, установи та організації, фізособи-підприємці, у тому числі ті, хто обрав спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, нараховують ЄСВ у розмірі 8,41 % із дати встановлення групи інвалідності, але не раніше отримання завіреної копії довідки до акта огляду в МСЕК, до дати припинення інвалідності (абзац восьмий п. 5 розд. ІІІ Інструкції № 449).

Отже, якщо працівник подав копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності не з першого робочого дня місяця, то вимога щодо нарахування ЄСВ виходячи із розміру МЗП не застосовується.

Роботодавець нараховує ЄСВ на фактично нарахований дохід:

  • до дати отримання копії довідки МСЕК – за ставкою 22 %;
  • з дати отримання – за ставкою 8,41 %.

Коментарі до матеріалу