Законопроєкт про мобілізацію допоможе навести лад у цьому питанні й побачити мобілізаційний потенціал України
Український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт №10449, який стосується мобілізації. Документ допоможе верифікувати дані про військовозобов’язаних і мінімізує ризики зловживань у процесі отримання відстрочки чи бронювання.
Про це заявив народний депутат, член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
«Майже весь час незалежності України в силу об’єктивних і суб’єктивних причин, зокрема й через цілеспрямований вплив рф, система військового обліку була значною мірою зруйнована. Мета ухваленого законопроєкту – щоб усі військовозобов’язані віком від 18 до 60 років оновили персональні дані, що стосуються військового обліку. На це відведено 60 днів. Після цього держава бачитиме повну картину, на кого вона може розраховувати, який у нас мобілізаційний потенціал», - зазначив парламентарій.
За його словами, у законопроєкті також передбачено обов’язок військовозобов’язаних, які пересуваються територією України, мати при собі військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу.
«Такий підхід також дозволить мінімізувати ухилення від оновлення даних. Крім того, багато положень ухваленого законопроєкту стосуються вдосконалення соціального захисту, мотивації військовослужбовців, мінімізації ризиків зловживань у процесі отримання відстрочки, бронювання тощо. Вважаю, що цей законопроєкт має вагомий потенціал, щоб держава навела лад у питанні мобілізації», - наголосив народний депутат.
Він додав, що Верховна Рада підтримала пропозицію Кабміну, як суб’єкта законодавчої ініціативи, відхилити питання про демобілізацію.
«Це питання потребує більш системного вивчення й підготовки. Тому уряд має розробити й винести на розгляд парламенту окремий законопроєкт про підстави звільнення зі служби тих військовослужбовців, які тривалий час перебувають на передовій лінії», - підкреслив політик.
https://www.rada.gov.ua
Коментарі до матеріалу