Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Посилення захисту вимог працівників та виплати заборгованості із заробітної плати у випадку банкрутства роботодавця: проект Мінекономіки

30.08.2021 7 0 0

Відповідно до статистичних даних Держстату станом на 01.01.2021 року сума невиплаченої заробітної плати становила 3,14 млрд грн, з неї 1,13 млрд грн або 36,1 % борг працівникам підприємств, щодо яких реалізуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. 

Законопроектом передбачається: 

  • запровадити посилення захисту прав працівників у разі порушення строків виплати заробітної плати, зокрема шляхом виплати працівнику компенсації у розмірі середньомісячної заробітної плати за три місяці, що передують місяцю в якому порушено справу про банкрутство роботодавця чи припиненню трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи. 
  • виплата працівнику компенсації у разі неплатоспроможності роботодавця лише для нових боргів, заявлених в господарському процесі та після подання заяви до центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю (Держпраці). 
  • максимальна сума компенсації не може перевищувати розміру трьох середніх заробітних плат працівника за 12 місяців, що передують місяцю в якому порушено справу про банкрутство чи припинено трудовий договір у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи. При цьому максимальний розмір компенсації також не може перевищувати дванадцяти мінімальних заробітних плат станом на 01 січня відповідного року  Держпраці надаватиметься право висунення регресних вимог до боржників щодо відшкодування коштів, спрямованих на компенсацію заробітної плати, інших виплат у випадку неплатоспроможності боржника та задоволення їх в першочерговому порядку, що в майбутньому дозволить частково повернути затрачені кошти. 
  • внесення змін та доповнень до Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України «Про оплату праці»,  Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо забезпечення виплати компенсації втраченої заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат працівника. 

Електронну версію проектів законів, порівняльних таблиць та пояснювальних записок до них розміщено на сайті Мінекономіки (www.me.gov.ua) у розділі «Обговорення проектів документів». 

Пропозиції та зауваження можна надсилати протягом місяця з дня оприлюднення за адресами: 
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 01001,  м. Київ, вул. Хрещатик, 24; E-mail: Y.Vityuk@me.gov.ua. 

Також Мінекономіки розробило та представило для обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного Кодексу України», з метою формування джерела наповнення гарантійної установи для здійснення компенсаційних виплат працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця. 

Проектом передбачається спрямувати кошти від сплати штрафів відповідно до частини другої статті 265 Кодексу законів про працю на наповнення гарантійної установи для здійснення компенсаційних виплат працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця, визначивши їх джерелом формування спеціального фонду Державного бюджету України.

www.me.gov.ua

Коментарі до матеріалу