Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Уряд схвалив проект закону про Держбюджет-2023 та низку інших законопроектів

14.09.2022 53 0 0

  • Схвалено проект Закону «Про Державний бюджет України на 2023 рік».
  • Схвалено проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень». Законопроект спрямований на врегулювання ряду питань, пов’язаних з підготовкою проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2023 рік», актуалізацію деяких норм Бюджетного кодексу України та удосконалення бюджетних процедур в умовах воєнного стану.
  • Схвалено проект Закону «Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією». Законопроект передбачає запровадження нових норм і вимог у сфері хімічної безпеки, зокрема щодо: визначення джерел загроз та запровадження гарантій хімічної безпеки, нормування і стандартизації, функціонування інформаційної системи, виробництва та поводження з хімічною продукцією, освіти, наукових досліджень та інформаційного забезпечення, фінансово-економічних інструментів, відповідальності за порушення законодавства, міжнародного співробітництва тощо. Проектом також пропонується скасувати ліцензування виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається КМУ, у зв’язку з невідповідністю такого підходу актам ЄС.
  • Схвалено проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» щодо засад внутрішньої політики у сфері формування державної ветеранської політики». Законопроектом пропонується доповнити ЗУ «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» новими положеннями щодо забезпечення формування державної ветеранської політики, системи переходу з військової служби до цивільного життя, щодо забезпечення доступним житлом ветеранів війни, запровадження комплексних заходів, спрямованих на формування громадянської ідентичності тощо.
  • Схвалено проект Закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо міжнародного співробітництва під час кримінального провадження». Законопроектом, серед іншого, пропонується визначити Офіс Генерального прокурора єдиним центральним органом України щодо видачі особи (екстрадиції) як під час досудового розслідування, так і під час судового провадження або виконання вироку. Передбачено удосконалення існуючого механізму міжнародного правового співробітництва у кримінальних справах. МЗС доручається повідомити дипломатичними каналами іншим договірним сторонам двосторонніх міжнародних договорів з питань видачі осіб (екстрадиції), а також депозитаріїв міжнародних договорів про зміну центрального органу України щодо екстрадиції.
  • Схвалено проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо зареєстрованого місця проживання неповнолітніх осіб на період тимчасової окупації Російською Федерацією території України». Законопроектом пропонується внести зміни до ЗУ «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», якими передбачити, що на період тимчасової окупації РФ території України зареєстрованим місцем проживання неповнолітніх осіб вважається зареєстроване місце проживання їх батьків або інших законних представників чи одного з них, з яким проживає неповнолітня особа.
  • Схвалено проект постанови ВРУ «Про встановлення меж міста Бурштина Івано-Франківського району Івано-Франківської області». Проектом пропонується встановити межі міста Бурштина відповідно до проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту та затвердити територію міста загальною площею 995,1 гектара земель.
  • Затверджено Порядок ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та ведення їх обліку. Реалізація Порядку забезпечить імплементацію у національне законодавство вимог Директиви Європейського Парламенту і Ради 2012/18/ЄС від 04.07.2012, а також виконання Україною своїх зобов’язань згідно із вимогами Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС стосовно встановлення порогових мас небезпечних речовин та поділу об’єктів підвищеної небезпеки на класи з урахуванням кількості на них небезпечних речовин.
  • Внесено зміни до Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників та Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації загальнодержавних заходів у сфері освіти. Зміни спрямовані на удосконалення процедури забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану. Удосконалено механізм доставки підручників, змінено умови формування резервного фонду підручників (крім електронних) та посібників з кожного накладу для здобувачів освіти з особливими освітніми потребами тощо.
  • Затверджено Порядок поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди, її окремих положень та внесено зміни до постанови КМУ від 13.02.2013 № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод,
  •  колективних договорів».
  • Порядком визначено умови, за якими Мінекономіки приймає рішення щодо поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди, її окремих положень.
  • Внесено зміни до Порядку надання волонтерської допомоги за окремими напрямами волонтерської діяльності. Передбачено, що волонтери, які не пройшли відповідну підготовку (інструктаж), можуть залучатися до діяльності із забезпечення дій аварійно-рятувальних та медичних формувань виключно за межами небезпечної зони надзвичайної ситуації.
  • Погоджено реалізацію спільного з Міжнародним надзвичайним фондом допомоги дітям при Організації Обʼєднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту щодо надання фінансової підтримки опорним закладам загальної середньої освіти для підготовки до 2022/23 навчального року. У рамках реалізації проекту право на отримання фінансової підтримки матимуть опорні заклади заклади загальної середньої освіти для вирішення наступних питань: здійснення поточного ремонту будівель опорних закладів; здійснення заходів з підготовки до опалювального сезону та придбання засобів для навчання, комп’ютерного та іншого обладнання.
  • Внесено зміни до Положення про Державну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Передбачено можливість Державної комісії утворювати робочі групи з розроблення пропозицій щодо координації здійснення заходів з усунення наслідків руйнувань та відновлення об’єктів життєзабезпечення населення, зруйнованих внаслідок збройної агресії РФ проти України, із залученням представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання.
  • Внесено зміни до плану запровадження та забезпечення заходів здійснення правового режиму воєнного стану в Україні. Включено Держмитслужбу до переліку органів, що залучаються до здійснення наступних заходів правого режиму воєнного стану: 
  • примусового відчуження майна, що перебуває у приватній власності, для потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану; проведення перевірки документів в осіб, а в разі потреби огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів громадян; проведення евакуації культурних цінностей, якщо виникає загроза їх пошкодження або знищення.
  • Виділено 400 000 тис. гривень з резервного фонду державного бюджньк Харківській  облдержадміністрації (для Харківської обласної військової адміністрації) з метою ліквідації наслідків бойових дій та відновлення інфраструктури населених пунктів в умовах воєнного стану.

https://sud.ua

Коментарі до матеріалу